Fidelity uruchamia Fundusz Bitcoinów z minimalną inwestycją 100.000$.

Inwestycje Fidelity powiedziały w nowym zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że uruchamia fundusz Bitcoin – Wise Origin Bitcoin Index Fund I. Zarządzany przez nową jednostkę biznesową o nazwie Fidelity Digital Funds, będzie on dostępny tylko dla kwalifikowanych zakupów z minimalną inwestycją 100.000 dolarów. Oczywiście, fundusz ten jest przeznaczony dla zamożnych inwestorów.

W oświadczeniu złożonym za pośrednictwem Bloomberga, zgłoszenie reprezentuje długoterminowe zaangażowanie Fidelity w przyszłość technologii łańcuchów blokowych oraz zwiększenie dostępności aktywów takich jak Bitcoin dla inwestorów.

Fidelity po raz pierwszy zajęło się Bitcoinem w 2014 roku, a dwa lata temu uruchomiło Fidelity Digital Assets.

Jednostka ta zarządza funduszami dla funduszy hedgingowych, firm handlowych i rodzinnych prowincji. W publikacji zauważono, że Fidelity jest jednym z głównych zwolenników Bitcoin’a na Wall Street.

Fidelity spodziewa się popytu na ten fundusz, ponieważ na podstawie wyników ostatniego sondażu przeprowadzonego wśród 800 inwestorów instytucjonalnych, 36% z nich już zainwestowało w aktywa cyfrowe, a 60% stwierdziło, że jest otwartych na posiadanie w swoim portfelu aktywów cyfrowych.

Najnowsze ogłoszenie firmy jest bycze dla Bitcoina, którego zwolennicy uważali, że Wall Street generalnie lekceważy Bitcoina jako klasę aktywów ze względu na obawy związane z wykorzystywaniem go przez przestępców do prania pieniędzy. (Należy zauważyć, że władze chętnie korzystają z Bitcoinu przez przestępców, ponieważ śledzenie jest łatwiejsze).

Powszechnie oczekuje się, że wkrótce inwestorzy instytucjonalni będą intensywnie inwestować w Bitcoin, ponieważ krypto waluta referencyjna nadal przyciąga uwagę głównego nurtu. Od momentu, gdy Paul Tudor Jones powiedział, że włączy Bitcoin do swojego portfela, liczba dużych inwestorów i spółek wchodzących w przestrzeń kryptońską ostatnio wzrosła. Makroinwestor Raoul Pal nazwał Bitcoin sklepem wartościowym niezbędnym do zabezpieczenia się przed inflacją.

Tendencja do zakupu Bitcoin i złota wynika z nadchodzącej niepewności gospodarczej i osłabienia dolara. Notowana na giełdzie miliardowa firma o nazwie MicroStrategy przeznaczyła około 250 milionów dolarów ze swoich rezerw dolarowych na zakup Bitcoinu równego tej kwocie. Firma ta przypisała tę decyzję malejącej wartości dolara. „Jeśli masz duże wartości w dolarach i masz nadzieję na jakikolwiek zwrot z nich, to jest to zanikające“ – MicroStrategy.